More

  Социјалните мрежи „горат“ поради сличноста на поранешната сопруга на Харис Џиновиќ со поранешната прва дама

  spot_img

  Мелина Џиновиќ деновиве се најде во фокусот на јавноста по разводот со популарниот пејач Харис Џиновиќ и деталите од нивниот однос. Но социјалните мрежи деновиве особено се разгореа  поради сличноста на Мелина Џиновиќ со Меланија Трамп.

  Разводот на Харис Џиновиќ и Мелина Џиновиќ деновиве е главна вест, во приказната се вклучи полицијата, откако Харис пријави дека Мелина дошла во куќата, а потоа не сакала да замине.

  Од првичниот шок на јавноста, кога никој немаше поим дека славната двојка има проблеми, сега речиси секојдневно испливуваат најразлични верзии на нивните приказни.

  А целата приказна доби забавен тек откако еден корисник објави две фотографии, една до друга, на Меланија Трамп и Мелина Џиновиќ со коментар:

  „Дали ви личат Меланија и Мелина?“

   

  Набрзо почнаа да се слеваат коментари, а повеќето од нив се сведуваа на идејата дека Мелина може да стане сопруга на Трамп:

  „Ако Трамп се разведе, може да се ожени со нашата Мелина“, „И двете се убави жени“, „Не излажаа, тоа е истата жена“, „Дури имаат и слични имиња“ – се само дел од достеливите коментари на социјалните мрежи.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img