More

  Во куќа на 27-годишна жена полицијата пронашла 1,4 килограми марихуана

  spot_img

  Загрепската полиција пријавила 27-годишна жена во чија куќа во месноста Света Недеља биле пронајдени 1,4 килограми марихуана наменета за препродажба на нелегален пазар, соопштено е во средата.

  Полициската управа (ПУЗ) во Загреб соопшти дека 27-годишната жена во дворот од семејната куќа засадила марихуана која по созревањето ја исушила, преработила, препакувала и ја сокрила во наведената куќа во Света Недеља. Вака подготвената дрога ја препродавала.

  При претрес на куќата биле пронајдени 12 растенија марихуана и 1.401 грам марихуана спакувани во четири различни пакувања и предмети за пакување дрога.

  По завршување на кривичната истрага, осомничениот во законскиот рок е предаден на надзорникот на притворот, а до надлежниот државен правобранител е поднесена кривична пријава.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img