More

  Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во Арекипа, во јужниот дел на Перу

  spot_img

  Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во Арекипа, во јужниот дел на Перу.

  Епицентарот на земјотресот бил во Тихи Океан, во регионот Арекипа, на длабочина од 25 километри.

  По земјотресот не е издадено предупредување за појава на цунами.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img