More

  Во Кашмир џип слета во провалија, загинаа 14 лица

  spot_img

  Четиринаесет лица загинаа, а двајца се повредени кога џип во Кашмир излетал од патот во планина и паднал во провалија, соопштија денеска официјални лица.

  Причината се уште не е утврдена.

  Кашмир е територија за која превземаат и Индија и Пакистан.

  Сообраќајните несреќи се чести во Пакистан, главно поради лошата патна инфраструктура и лошото спроведување на сообраќајните закони и безбедносните стандарди.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img