More

  Британската полиција интервенираше рано утринава откако автомобил се заби во портите на Бакингемската палата

  spot_img

  Британската полиција интервенираше рано утринава откако автомобил се заби во портите на Бакингемската палата.

  Локалните медиуми јавуваат дека еден маж е уапсен.

  Очевидец за медиумите изјавил дека слушнал „силна експлозија“ додека возилото пробило низ портите на познатата кралска резиденција во центарот на Лондон.

  -Слушнав силен тресок и кога погледнав таму видов дека автомобилот удрил во Бакингемската палата – рекол очевидецот.

  Полицијата соопшти дека во инцидентот нема повредени.

  „Вооружени полицајци на лице место го уапсиле мажот поради сомнение дека сторил кривично дело и тој е пренесен во болница“, соопштија од полицијата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img