More

  Во Хрватска нови 1.270 нови случаи на зараза со коронавирус, огромна е бројката на починати – дури 57

  spot_img

  Во последните 24 часа во Хрватска забележани се нови 1.270 нови случаи на зараза со коронавирус, но огромна е бројката на починати – дури 57.

  Бројот на активни случаи во земјата изнесува 44.578, а од нив во болница се лекуваат 2.191 пациенти, додека, пак, на респиратор има 178 пациенти.

  Бројот на жртви од коронавирус во Хрватска досега е 14.194.

  Од почетокот на пандемијата во Хрватска од ковид-19 заболеле 985.050.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img