More

  Висока мода и светски брендови – отворен е 36. Моден избор

  spot_img

  Со ревијата Лавани на Јелена Калиниќ, синоќа во хотелот Хајат Реџенси беше отворен 36. Fashion Selection во организација на модната агенција Селект.

  Голема гужва и потрага по билет ја одбележаа првата вечер на Fashion Selection. На ревијата со која беше отворена Fashion Selection, дизајнерката Јелена Калиниќ претстави колекција елегантни фустани и костуми за дами од стилот на нејзиниот бренд Лавани.

  На оваа ревија публиката можеше да го почувствува здивот на модните писти на Париз или Милано, уживајќи во црните, белите и розовите модели, кои апсолутно можат да и конкурираат на светската висока мода.

  Саша Џамбиќ
  Оваа ревија привлече и голем број познати личности.

  Потоа следеше фантастична и оригинална ревија на светски познатите брендови Bogner, Moncler и Goldbergh наречена „Alpine Express“.

  Целата ревија, како што симболично кажува и нејзиното име, беше посветена на претстојната скијачка сезона, а публиката можеше да ги види зимските колекции, со примеси на ретро стил, но и модели богати со боја, врвен дизајн и изработка.

  Саша Џамбиќ
  Покрај интересниот концепт и кореографија, публиката остана без здив и со нивниот настап на танчери од Куба.

  На вечерната програма и претходеше Kids&Teen Fashion Selection, уникатен концепт на модната агенција Селект, која е единствена во Србија која професионално работи со детски модели.

  На ревијата на Pertini Fashion, децата шетаа во спортски модели, а посебно внимание привлече појавата на мали манекени во свечени одела.

  Потоа следеше ревија за малку постари, тинејџери, на познатиот шведски бренд Lindex, каде посетителите сами се уверија во удобноста и едноставната елеганција карактеристични за скандинавскиот дизајн.

  Вечерва во хотелот Hyatt Regency продолжува 36-от моден избор со ревии на Немања Пантелиќ напојуван од Швепс, Нинија на Сања Коњовиќ, Голема прегратка на Бека Зечевиќ, Горим – Absolutno fantasticane, Мис Худи, Александра Павловиќ и Кристина Коваче.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img