More

  Ветер, дожд и облаци

  spot_img

  Времето утре ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд претежно во западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

  Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 10, а максималната ќе достигне од 13 до 17 степени.

  Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

  Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне 16 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img