More

  Украинската армија синоќа ги собори сите руски беспилотни летала користени во нападите

  spot_img

  Украинската војска соопшти дека ги соборила сите четири беспилотни летала користени од руските сили во нападите минатата ноќ.

  Беспилотните летала „Шахид“ беа уништени над Кировоград, Черкаси, Хмелницки и Житомир. Нападот предизвикал пожар во Кировоград, кој бил изгаснат, соопштија локалните власти, пренесува Ројтерс.

  Во вторникот 18 лица беа ранети во руски ракетен напад на реките Днепар, каде беа оштетени четири образовни институции и девет станбени згради, соопштено е денеска.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img