More

  Училишно комбе излетало од патот, пет деца пренесени во болница: „Ќе бидат притворени на кратко“

  spot_img

  Децата кои биле превезени со училишниот автобус кој излетал од патот кај Сплит се во добра состојба и немаат сериозни повреди, потврди сплитскиот лекар.

  Проф. д-р. Зенон Погорелиќ, шеф на Клиниката за детска хирургија на КБЦ Сплит, во попладневната изјава рече:

  „На итната помош се примени пет деца од сообраќајна несреќа. Тие се во добра општа состојба, имаат минимални физички повреди, најмногу удари, без сериозни физички повреди.

  Ќе бидат задржани кратко време, процесуирани и потоа пуштени дома доколку се биде во ред“.

  Да потсетиме, во 13 часот и 30 минути се случи сообраќајна незгода на патот што ги поврзува Срињине и Горње Ситно.

  Поради лошите временски услови и лизгавиот коловоз, возачот управувајќи го комбето слетал под коловозот, во дворот на семејна куќа во населбата Сиротковиќи.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img