More

  Трагичен крај на големата шампионка: Падна од 50 метри височина и загина во бизарна несреќа

  spot_img

  Џулија Марони, италијанска рели возачка и шампионка, загина откако падна од височина од 50 метри.

  Оваа 37-годишна жена го шетала своето куче на модниот дел на Апенините кога се лизнала.

  Иако нејзината партнерка Симона Панзаки повикала помош, а несреќната жена набрзо била префрлена во болница, немало начин да ја спаси.

  Италијанскиот спорт загуби еден од најдобрите возачи во историјата.

  Марони остана со титулата италијански шампион во 2021 година на релито крос-кантри, додека учествуваше и на релито Дакар.

  Таа, исто така, ја додаде титулата шампион на трката Шемуд во Малезија во нејзината биографија.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img