More

  Таравари потврди дека партиите од албанската опозиција му предложиле тој да биде нивeн кандидат за претседател на претстојните избори, но тој не прифатил

  spot_img

  Претседателот на Алијансата за Албанците Арбен Таравари потврди дека партиите од албанската опозиција му предложиле тој да биде нивeн кандидат за претседател на претстојните избори, но тој не прифатил.

  – Албанската опозиција има разговарано со мене јас да бидам претседателски кандидат, но јас не сум заинтересиран – рече Таравари во куса изјава за МИА.

  Претседателот на Движењето Беса и градоначалник на Општина Тетово Биљал Касами во синоќешното гостување во емисија на Радио Телевизија Косово нагласи дека е разговарано со претседателот на Алијансата за Албанците Арбен Таравари тој да биде претседателски кандидат.

  – Да, разговарано е со Таравари да биде претседателски кандидат и се гледа како соодветен албански кандидат на овие избори – потенцираше Касами.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img