More

  Тајванско-полската комбинација го освои Австралија опен, Хсиех во трка за двојна титула

  spot_img

  Победата ѝ ја донесе на Хсиех нејзината прва Гренд слем титула во мешани двојки.

  Тајванската тенисерка Хсиех Су-веи и Полјакот Јан Зиелински ја освоија титулата во мешани двојки на Австралија опен во петокот, откако во финалето ја совладаа американско-британската двојка Дезирае Кравчик и Нил Скупски со 6:7, 6:4, 11:9.

  REUTERS/Елоиза Лопез
  Победата ѝ ја донесе на Хсиех првата Гренд слем титула во мешани двојки, а 38-годишната исто така е во трка за нејзиниот седми голем трофеј во женски двојки, откако стигна до финалето на Австралија опен со партнерката Елисе Мертенс.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img