More

  Гвардиола го нарече негов наследник, а сега го посакува и Баерн

  spot_img

  Баерн ги разгледува опциите за наследник на Томас Тухел.

  Голема желба на Баварците е Чаби Алонсо, но Баерн не е единствениот кој сака да го доведе, туку има резервна опција. Инсајдерот на Билд и Скај, Флоријан Плетенберг наведува дека тоа е тренерот на Брајтон, Роберто Де Зерби (44). Спортскиот директор на Баерн, Макс Еберл веќе разговарал со Де Зерби.

  Италијанецот во својата тренерска кариера ги тренираше Дарфо Боарио, Фоџа, Палермо, Беневенто, Сасуоло и Шахтјор, а интересно е што Пеп Гвардиола по еден натпревар минатата сезона го нарече негов наследник.

  Откако Сити и Брајтон одиграа 1:1 во 32. коло од англискиот шампионат, Гвардиола кимна со главата во насока на Де Зерби во тунелот и рече: „Тој ќе биде следниот тренер на Манчестер Сити“.

  Останува да видиме дали Италија ќе тргне по патот на Манчестер или Минхен…

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img