More

    TAG

    Вашингтон ги отфрла руските тврдења за вмешаност на Украина во терористичкиот напад

    Вашингтон ги отфрла руските тврдења за вмешаност на Украина во терористичкиот напад

    Белата куќа денеска ги отфрли руските тврдења дека пукањето во концертната сала „Крокус сити хол“ во близина на Москва, во кое загинаа 137 лица,...

    Latest news