More

  TAG

  Сплит

  Уште еден српски пејач доби забрана за настап во Хрватска,и Самарџиќ на црна листа на Сплит

  Според одлуката на директорот на Парк-шума, Марјан Марко Пејновиќ, мостарскиот пејач Жељко Самарџиќ со белградско обраќање нема да пее пред сплитската публика во Суштипан...

  Невреме направи хаос во Сплит: Делови од градбата паѓаат од некои згради

  Во некои делови од центарот на градот силниот ветер носеше се пред себе, а има и оштетени автомобили. Исто така, вработените во угостителските објекти...

  Американскиот носач на авиони „USS Harry S. Truman“ синоќа со „Плава Застава“ итно испловил од Сплит!

  Американскиот носач на авиони „USS Harry S. Truman“, кој беше укотвн во пристаништето во Сплит, синиќа итно испловил од Сплит спрема Средоземно Море.USS Harry S....

  Latest news