More

  TAG

  сообраќајка

  (Ексклузивно видео) Полициски инспектори се борат за живот, охридското Обвинителство во заштита на криминалци во редовна постапка!!

  На 17-ти декември 2023 година, во 00:40 часот, на крстосницата на булеварот „Железничка“ со улицата „Будва“ во Охрид се случила сообраќајна несреќа во која...

  Прогнозата за петмина повредени во сообраќајката во Хрватска „неизвесни“, Полска: Автобусот бил технички исправен

  12 лица го загубија животот, а 32 се повредени, од кои 19 потешко, во страшната несреќа на полски автобус кој во саботата наутро излета...

  МВР со детали за сообраќајката во која учествуваа владини возила

  Две лица се повредени во сообраќајката што се случи вчера во близаина на Владата, а во која учествуваше и возило во кое беа министрите...

  Тешка сообраќајна незгода пред влада во кое учествувало и возило на министерот Бесими

  Сообраќајна незгода во која учествувале три возила се случила вечерва пред валдата на РСМ.Едно од возилата според очевидците било на владата на РСМ,а неофицијлано...

  Latest news