More

  Времето денес сончево и топло со мала попладневна облачност

  - Advertisement -

  Времето денеска претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а веќе попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

  Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 8, а максималната ќе достигне од 19 до 27 степени.Во Скопје слично време со минимална температура до 8 и максимална до 25 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img