More

  5-те најдобри секс пози кога е неподносливо топло – нема причина да се откажете од задоволството

  spot_img

  Сексот е „жежок“, но летните горештини не се идеални за игри во спалната соба. За време на топлотен бран можете да уживате во размената на страст со партнерот, со минимален контакт, а ова се најдобрите пози за жешко задоволство

  1. Ѓеврек
  Позата со ѓеврек треба да ја пробате на ладни плочки бидејќи минимално ќе се испотите. Во оваа поза жената лежи на страна и ја крева едната нога нагоре, а мажот ја „јава“ нејзината нога која е на подот и продира внатре. Доброто во оваа поза е што можете да доживеете длабока пенетрација со минимални движења.

  2. Кучешка поза
  Поставете го вентилаторот или клима уредот да дува кон вас за време на сексот, така што помалку ќе се потите. Доброто во оваа поза е што во неа мажите најбрзо ја достигнуваат својата кулминација, па сексот нема да трае долго, а самата поза не бара многу контакт.

  3. Стоење
  Оваа поза е идеална за туширање или кади, па препуштете се на страстите под освежителниот проток на вода од тушот. Жената стои со грбот кон мажот, а тој стои зад неа. За подобра поддршка, жените исто така можат да се наведнуваат на половината и да се држат на земја или блиска површина со рацете.

  4. Точка
  Во оваа поза има минимален контакт меѓу партнерите, па минимално ќе се испотите. Мажот треба да седне на работ од креветот, а жената да му седне во скут, свртена од него, а потоа да ги потпре рацете на подот.

  5. Школка
  Оваа секс поза е добра за давање орален секс на жена, бидејќи вклучува минимално допирање, а ако ја користите за пенетративен секс, направете ја вашата последна поза бидејќи вклучува малку повеќе допирање од другите. Позата вклучува жената која лежи на грб и ги крева нозете до главата. Мажот потоа продира во верзија на мисионерската поза, пишува Womenshealthmag.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img