More

    TAG

    оставајќи пустош зад себе! Меѓу загинатите има и дете

    Страшни сцени од торнадото, оставајќи пустош зад себе! Меѓу загинатите има и дете

    Шест лица загинаа, а десетици се повредени откако торнада го погодија Нешвил и градот Кларксвил, Тенеси во текот на вечерта, соопштија официјални лица. Меѓу загинатите...

    Latest news