More

    TAG

    Мета на руски ракети била и болница

    Мета на руски ракети била и болница, две лица загинале

    Две лица загинаа, а шестмина се ранети во руските напади во регионите Доњецк и Харков во источна Украина во текот на ноќта, соопшти Киев. Две...

    Latest news