More

  TAG

  куче

  Изгубено куче во Охрид. Се замолуваат сите кои имаат информација за да се пронајде да се јават

  Изгубено куче во Охрид,се одзива на име ЛАКИ Кучето последен пат видено во  Варош,стар дел на Охрид ! „ни го нема од синоќа нашето куче. Лаки...

  Куче застрела 30 годишен човек во САД

  Маж во американската сојузна држава Канзас почина откако неговото куче згазнало на пушка и го застрелало од задниот дел на камион.Полицијата не го наведе...

  Топлината може да биде опасна и за домашните миленици: Како да го заштитите вашето куче од топлотен удар?

  Високата топлина ги загрозува луѓето и животните. Засолништето за запуштени животни на Град Загреб уште на првиот ден од летото ги предупреди граѓаните дека...

  Зошто кучињата го шмркаат меѓуножјето на своите сопственици?

  Кучињата имаат посебен (Џејкобсон) орган во носот кој служи за откривање на разни материи што создаваат мирис. Веројатно сте забележале дека кучињата сакаат да...

  Зошто кучињата понекогаш трчаат во сон?

  Кучињата многу често кога ќе одлучат да одморат, штом ќе заспијат, нозете почнуваат да им се грчат и удираат. Сопствениците мислат дека нивните миленици...

  Зошто кучињата ги следат сопствениците кога одат во тоалет?

  Дали можете да одите во тоалет без вашето куче?Ако вашето куче ве следи насекаде, особено во бањата, постои причина за тоа. Многу е веројатно дека...

  Најстарото куче на светот е 21-годишна чивава

  Чивавата од Флорида по име Тоби Кит е прогласена за најстарото куче на светот на возраст од 21 година и 66 дена, објави Гинисовата...

  Latest news