More

  TAG

  Кирил Пецаков

  Кирил Пецаков-Апелирам да престане уништувањето на националните симболи и манифестации по кои е препознатлива Македонија

  Драги мои охриѓани, но и почитувана македонска и светска јавност, Изразувам огромно жалење поради информацијата дека оваа година нема да се одржи Охридскиот пливачки маратон,...

  Пецаков-ЈП „ВОДОВОД“ Охрид започна со реконструкција на старата и поставување на нова водоводна линија на улицата „Ѓорче Петров”.

  ЈП „ВОДОВОД“ Охрид започна со реконструкција на старата и поставување на нова водоводна линија на улицата „Ѓорче Петров". Со цел да се обезбеди навремено и...

  Пецаков со одговор до „плавушата„ од СДСМ : Оние кои го создадоа хаосот на плажите се дрзнуваат да кажуваат за градот и туристичката сезона

  Замислете мои драги охриѓани,-Оние кои го создадоа хаосот со плажите, оние со кои имаше урбан хаос, беззаконие, самоволие и уништување на Охрид и УНЕСКО,сега тие...

  Кирил Пецаков – Градоначалник на Општина Охрид-Нека е за многу години Велигден, Христос Воскресна, Навистина Воскресна!

  На овој прекрасен ден, нека Бог Ве благослови со здравје, мир и огромна среќа. Светлината на Христовото Воскресение, нека Ви ги покаже највозвишените човекови чувства...

  СЕ РЕКОНСТРУИРА СРЕДНОТО ЕКОНОМСКО УЧИЛИШТЕ „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО ОХРИД

  Во тек се градежни работи за реконструкција СОСУ „Св. Кири и Методиј“. Вредноста на договорот за реконструкција изнесува 9.220.000,оо денари, средства одвоени од буџетот...

  Градоначалникот Пецаков во посета на средното економско училиште „Св. Кирил и Методј“

  Денеска градоначалникот Кирил Пецаков го посети средното економско училиште „Св. Кирил и Методј“ каде ќе започнат градежните активности за реконструкција на фасадата и кровот.

  ОПШТИНА ОХРИД :Драги господа од СДСМ,заврши времето на популистички изјави и евтин маркетинг. Тоа и Охриѓани ви го кажаа на последните локални избори.

  Жално и крајно не сериозно е тоа што СДСМ Охрид не се обиделе нити точно да ги пребројат 100те дена од мандатот, а камо...

  Latest news