More

  TAG

  Кирил Пецаков

  Кирил Пецаков: Секоја нормална влада пред парламентарни избори,би се фалела и презентирала што направила, во случајов за Охрид, тие се занимаваат со гол популизам

  👉Овие 2-3 дена на највисоко ниво ја издигна СДСМ темата за некакви ЕГЗОТИЧНИ патувања мој, дополнително на тоа и кој ги плаќал… Нејсе.. Како...

  Кирил Пецаков – Синоќа во Велгошти и сабајлево во Паркот на Револуцијата, оддадовме почит и се поклонавме пред херојските дела на Илинденците од 1903...

  Синоќа во Велгошти и сабајлево во Паркот на Револуцијата, оддадовме почит и се поклонавме пред херојските дела на Илинденците од 1903 и асномците од...

  Пецаков – Повеќе од 10 000 посетители беа дел од овогодинешното издание, а тоа е показател дека овој фестивал се движи во правилна насока

  Сѐ уште ги сумираме впечатоците од второто издание на "Ohrid Wine fest". Одлична атмосфера, одлични сценски настапи и одлични вина. Повеќе од 10 000 посетители...

  Кирил Пецаков-Во духот на најубавите христијански пораки за љубов и благосостојба, упатувам најискрени честитки по повод најголемиот христијански празник Рождество Христово – Божиќ.

  -„Во духот на најубавите христијански пораки за љубов и благосостојба, упатувам најискрени честитки по повод најголемиот христијански празник Рождество Христово - Божиќ. Посакувам овие празнични...

  Пецаков денес беше во посета на ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“

  Градоначалникот Кирил Пецаков, денес беше во посета на ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ којшто периодов со финансиска поддршка на локалната власт доби нова најсовремена oпрема...

  Пецаков=Како поранешен спортист знам колку е важна поддршкатаи обезбедување сигурност во текот на натпреварувачката сеозна.

  Како поранешен спортист знам колку е важна поддршкатаи обезбедување сигурност во текот на натпреварувачката сеозна. Затоа денес остварив средба со играчите, стручниот штаб и управата...

  Кирил Пецаков-Апелирам да престане уништувањето на националните симболи и манифестации по кои е препознатлива Македонија

  Драги мои охриѓани, но и почитувана македонска и светска јавност, Изразувам огромно жалење поради информацијата дека оваа година нема да се одржи Охридскиот пливачки маратон,...

  Пецаков-ЈП „ВОДОВОД“ Охрид започна со реконструкција на старата и поставување на нова водоводна линија на улицата „Ѓорче Петров”.

  ЈП „ВОДОВОД“ Охрид започна со реконструкција на старата и поставување на нова водоводна линија на улицата „Ѓорче Петров". Со цел да се обезбеди навремено и...

  Пецаков со одговор до „плавушата„ од СДСМ : Оние кои го создадоа хаосот на плажите се дрзнуваат да кажуваат за градот и туристичката сезона

  Замислете мои драги охриѓани,-Оние кои го создадоа хаосот со плажите, оние со кои имаше урбан хаос, беззаконие, самоволие и уништување на Охрид и УНЕСКО,сега тие...

  Кирил Пецаков – Градоначалник на Општина Охрид-Нека е за многу години Велигден, Христос Воскресна, Навистина Воскресна!

  На овој прекрасен ден, нека Бог Ве благослови со здравје, мир и огромна среќа. Светлината на Христовото Воскресение, нека Ви ги покаже највозвишените човекови чувства...

  Latest news