More

  TAG

  Канабис

  Полицајците тврдат дека стаорците ги изеле нивните 200 килограми запленети канабис

  Полицијата во Индија ги обвини стаорците за уништување на речиси 200 килограми канабис што претходно ги заплени од дилери и „складирани“ во просториите на...

  Германските експерти бараат повисока законска граница за канабис за возачите

  Во дебатата за декриминализацијата на канабисот во Германија, експертите повикуваат на зголемување на законската граница на потрошувачка на канабис за возачите, пишува dpa. Сегашното ограничување...

  Загреб е на четвртото место во Европа во однос на дневната потрошувачка на марихуана, на 11-тото место според потрошувачката на кокаин

  Загреб е четврти град во Европа по дневна потрошувачка на канабис, 11 по потрошувачка на кокаин, 12 по потрошувачка на амфетамин и 14 по...

  Latest news