More

    TAG

    ИнтерРАО

    Русија го прекинува снабдувањето со електрична енергија за Финска

    Русија од сабота ќе престане да испорачува струја на Финска поради неплатени сметки, објави во петокот снабдувачот на РАО Nordic Oy, кој е 100%...

    Latest news