More

  Српскиот музичар ја загуби битката со тешката болест

  spot_img

  Еден од најдобрите бас гитаристи на српскиот рокенрол, Милош Стојисављевиќ-Цајгер, кој во последните години беше најприсутен како член на групата„Генерација 5“, но во текот на својата богата кариера соработуваше со многу големи бендови и изведувачи на српската рок-сцена, ја загуби битката со тешката болест.

  Музичарот го добил прекарот Цајгер поради неговата прецизност и брзина во свирењето и затоа бил омилен меѓу колегите.

  Милош Стојисављевиќ-Цајгер беше и директор на компанијата „Књаз Милош“, а на социјалните мрежи од него се простуваат бројни пријатели.

  „Замина засекогаш мојот пријател и басист на бендот„Генерација 5“, Милош Стојисављевиќ-Цајгер, но спомените и сеќавањата остануваат“, „Спиј мирно Цајо, нека те чуваат ангелите“… се само дел од пораките од неговата неутешни пријатели.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img