More

  Сончево со слаб ветер

  spot_img

  И утрово ќе има  услови за појава на мaгла по одделни котлини. Во текот на денот ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југозападен правец.

  Минималната температура ќе биде во интервал од  -2 до 3, а максималната ќе достигне од 13 до 20 степени.

  Во Скопје денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и тивко.

  Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне 15 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img