More

  Таравари: Не губете време со заплашување, промената е започната, 8 мај е многу блиску

  spot_img

  Не губете време со заплашување, промената е започната, 8 мај е многу блиску, порача преку социјалните мрежи Aрбен Таравари откако Владата разреши двајца директори на Алијансата за Албанците.

  Според Таравари, напорите на поединци да заплашуваат активисти на Алијанса за Албанците со класичниот метод на системот „бркање од работа“ е само губење време.

  „Залудно е. Промената е почната и никој и ништо не може да го врати процесот назад. Вие што ја користите моќта на овој начин, ве повикувам да купите календар или да го погледнете календарот на вашиот мобилен и да прочитате… 8 мај е многу, многу блиску! Разликите што ги имаме во АА, оставете да ги решиме на наш демократски начин и не се срамете со вакви постапки бидејќи уцената не поминува кај ниеден член на АА“, напиша Таравари.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img