More

  Сончево со мала до умерена облачност

  spot_img

  Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, поизразен долж Повардарието.

  Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 5, а максималната ќе достигне од 10 до 15 степени.

  Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец.

  Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне до 13 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img