More

  TAG

  Сончево со мала до умерена облачност

  Сончево  со мала до умерена облачност, во западните делови од земјава времето ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи

  Времето денеска ќе биде сончево  со мала до умерена облачност и максимални температури до 30 степени. Во западните делови од земјава времето ќе биде...

  Сончево со мала до умерена облачност

  Време денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Во...

  Сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд проследен со грмежи

  Времето утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има изолирана појава на пороен дожд проследен со грмежи. Ќе дува...

  Сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

  Неделава не очекувајте стабилизација на времето.Синоптичарите најавуваат дека  во претпладневните часови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне на места...

  Сончево со мала до умерена облачност, можно е да нѐ зафати невреме и да нѐ удри град

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне и во вечерните часови ќе биде променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд,...

  Сончево со мала до умерена облачност, попладне појава на краткотраен дожд, појава на грмежи и засилување на ветерот

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и на места ќе има појава на...

  Сончево со мала до умерена облачност

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне, претежно во западните делови, ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе...

  Сончево со мала до умерена облачност

  Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе достигне до 21 степен. Во...

  Сончево со мала до умерена облачност, на североистокот значително облачно

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, на североистокот значително облачно. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен...

  Сончево со мала до умерена облачност, со слаб до умерен ветер од северен правец

  Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал...

  Latest news