More

  Сончево и потопло време ќе преовладува денеска во земјава

  spot_img

  Сончево и потопло време ќе преовладува денеска во земјава. Претпладне по одделни котлини ќе има услови за појава на магла или ниска облачност.

  Минималната температура ќе се движи во интервал од -5 до 3, а максималната од 10 до 16 степени.

  Во Скопје претпладне ќе има услови за појава на слаба магла, во текот на денот ќе биде сончево.

  Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне до 13 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img