More

  Сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност

  spot_img

  Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец.

  Попладне особено во планинскте региони ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.

  UV индексот ќе биде 8, а максималната температура ќе достигне до 39 степени.

  Во Скопје времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност, а попладне во делови од котлината со услови за појава на пороен дожд со интензивни електрични празнења. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img