More

  Скандал во затвор: Стражари организирале оргии, учествувале и затвореници

  spot_img

  Десет чувари и вработени во затворот Лантин, во близина на белгискиот град Лиеж, се обвинети дека организирале секс забави после работа и дека имале секс меѓу себе за време на нивните смени во затворот, дури и со затвореници.

  Вработените одржуваа оргии по работното време, најчесто во џакузито на машки чувар идентификуван само како „П“. За време на забавите, персоналот наводно одредувал со кој вработен ќе спие така што по случаен избор цртале шарени нараквици, се вели во извештајот на белгиската полиција.

  Еден од чуварите, идентификуван само со буквата „С“, бил опишан како нимфоманка која редовно барала секс од колегите на работа за да почне да работи на прво место, пишува белгиски Судинфо.

  „Од 6 часот наутро ќе стави до знаење дека нема да може да работи ако нема секс“, рече неименуван извор кој тврди дека висок затворски службеник наводно му дозволил на „С“ да ја користи канцеларијата за да има секс со колегите за време на нејзината смена. .

  На сопственичката на џакузито „П“ во моментов му е забранет влез во женското крило на затворот, откако е откриено дека имал сексуални односи со затворенички, додека вработената „С“ била преместена во женското крило, во обид да „смири ги нејзините сексуални нагони“.

  Десет вработени во затворот се предмет на официјална истрага на затворските служби. „Внатрешната истрага е во тек и постои можност за дисциплински мерки“, соопшти белгискиот сојузен државен департмент за правда, пренесува Дневник.хр.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img