More

  Синот на српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ синоќа победи и премина во финалето на квалификациите за Светското првенство во бокс

  spot_img

  Синот на српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ синоќа победи и премина во финалето на квалификациите за Светското првенство во бокс.

  Пејачката го бодреше од публиката заедно со Ѓорѓе Давид, Ивана Петерс, свештеникот Ражнатовиќ, владиката Стефан Шариќ.

  Како што истакна таа е многу горда на својот наследник кому оваа победа му значи многу.

  – Сè уште сум во солзи, премногу сум емотивна, знам што значи ова за него. Тој преку својата земја доби шанса да победи на вечерашниот меч. Тој фантазираше за ова. Ова е стресно за мене, навикнати сме да боксува, но секогаш навиваме тој да победи. Стекнува самодоверба – изјави Цеца по мечот и додала:

  – И мене ми се оствари сонот – рекла Цеца.

  Фотографиите можете да ги погледнете ТУКА.

  И ќерката на Цеца се огласи по победата на својот брат Вељко.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img