More

  Силвестер Сталоне откри кој потег му ја спасил кариерата

  spot_img

  Силвестер Сталоне во своето последно интервју за TMZ откри дека се плаши дека неговата кариера ќе пропадне откако ќе го заврши снимањето на Роки.

  Сталоне се подготвувал да го снима филмот „Роки II“ со професионалниот бодибилдер Френк Колумбус, кога се здобил со повреда што го натерала да помисли дека може да се збогува со својата филмска кариера.

  „Паднав откако подигнав околу 90 килограми. „Само се загревав и потоа слушнав нешто поп“, се сеќава Сталоне. За време на загревањето му пукна пекторалниот мускул, кој целосно се одвои од коската, па не можеше да ја користи левата рака, пренесува Индекс.

  “Отидов дома. Имав чувство дека мојата кариера е завршена. За месец и половина требаше да почнам да работам на Rocky II“, продолжи актерот.

  За да го спаси филмот решил да ја смени стратегијата. Наместо да се откаже, тој го преработил сценариото и вметнал дел каде Роки има проблеми со очите, па мора да научи да боксира со десната рака.

  „Нема логика“, рече Сталоне за промената на сценариото. „Но, си реков: „Нема да се откажам од овој филм поради повреда“.

  Роки II беше премиерно прикажан во јуни 1979 година и заработи 200 милиони долари ширум светот. Успехот на филмот му овозможи на Сталоне да ја продолжи оваа успешна франшиза.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img