More

  Само две актерки од популарната серија Пријатели имаат своја ѕвезда

  spot_img

  Таа глуми во една од најпопуларните емисии на телевизија и продолжи да игра улоги на големите и малите екрани. Сега Кортни Кокс и официјално се приклучи во редовите на великаните со ѕвезда на Булеварот на славните.

  58-годишната актерка беше официјално овековечена покрај иконскиот булевар со новооткриената ѕвезда на крајот на минатиот месец, со што стана 2.750-та личност што ја добила оваа чест. Голем број познати личности се храбреле на дождот за да ја покажат својата поддршка за Кортни во нејзиното извонредно достигнување, вклучувајќи ги Џенифер Анистон и Лиза Кудроу. Нејзината долгогодишна пријателка Лора Дерн исто така беше таму за да одржи говор, како и нејзиниот долгогодишен партнер Џони Мекдејд и ќерката Коко Аркет.

  Џенифер и Лиза ја насмеаја публиката кога од зад подиумот им оддадоа почит на своите соработници. „Многу ни е чест да зборуваме овде денес во ваше име како ваш колега, ваш пријател, како ваша сестра“, започна Џенифер, пренесува ET Online. „И ова се случи затоа што те знаеме многу долго време“.

  „Така е откако се запознавме пред речиси 30 години“, рекла Лиза, а потоа Џенифер ѕвонела со шега: „Не, не пред 30 години. Ова е печатна грешка“.

  „Да се ​​биде пријател со Кортни значи да се биде нејзино семејство. Таа е одговорна за сето ова. Од моментот кога ја запознавме, таа беше веднаш инклузивна, топла, сакана, заинтересирана за сè за тебе“, продолжи Џенифер.

  Дуото се потсетија и на првата средба со Кортни и се пошегуваа дека таа е најпозната од сите нејзини колешки од „Пријатели“. Се сетија колку Кортни мрази да игра покер, игра која играчите ја играа меѓу себе за да се поврзат. „Таа мразеше покер. Од дното на срцето. Но, таа играше со нас затоа што сакаше да се поврзе со нас“, рече Џенифер.

  Серијата Friends има светска слава, но од славните шест, само Џенифер Анистон ја има својата врска на Булеварот на славните, која ја доби на 22 февруари 2012 година.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img