More

  Николина Пишек сака да влезе во станот во кој живееше со сопругот, Миша Гроф не ја пушта внатре

  spot_img

  Водителката Николина Пишек со судска одлука доби право да влезе во станот во кој живееше со сопругот десет години, но тоа право ѝ беше оневозможено. Николина на социјалните мрежи објави дека „нејзиниот свекор Вито Ристовиќ не ѝ дозволува да влезе во станот во Белград каде што живеела со својот сега покоен сопруг“.

  Пишек денеска не успеа да стигне во станот во Врачар, кој се наоѓа во истата зграда во која живее нејзиниот свекор Витор Ристовиќ, попознат како Миша Гроф.

  Таа на својата приказна на Инстаграм објави фотографија на која се гледа како адвокатите и извршителите се обиделе да пристапат до имотот каде што живееше со ќерката и сопругот Видое Ристовиќ, кој почина во мај пред две години.

  Водителката објави и преписка со личност која била на лице место, а која ѝ порачала дека следниот пат ќе дојде со полиција.

  – Сѐ е заклучено, никој нема да отвори, следниот пат ќе треба да одиме со полиција – била пораката што ја добила Николина, на која таа одговорила:

  – Извонредно. Мислам, не е, но Бог ме спаси.

  – И очекувано – беше одговорот на Николина, која моментално се сели од стан во Загреб во велелепната вила, која ја купи заедно со сопругот, а која исто така беше спорна во нејзиниот однос со Миша Гроф.

  Инаку, Миша Гроф се огласи за медиумите и рече дека не знаел дека нешто се случува бидејќи не бил во Белград. Тој рекол дека Николина е добредојдена, но и дека требало да го извести бидејќи тогаш сигурно ќе биде дома.

  Како што објави пред неколку дена, водителката десет години живеела во спорниот имот. Полн е со уметнички дела, но таа се сомнева дека ќе најде нешто вредно внатре штом ќе успее да влезе.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img