More

  Данка денеска ќе го прославеше вториот роденден, но за жал, наместо со свеќи на тортата, беше запалена со свеќи за покој на душата

  spot_img

  Не стивнува тагата во домот на семејството Илиќ чија ќерка и внука Данка ги убија Срѓан Јанковиќ и Дејан Драгијевиќ. Несреќното дете денеска ќе го прославеше вториот роденден, но за жал, наместо со свеќи на тортата, беше запалена со свеќи за покој на душата.

  Полицијата се обидува веќе 40 дена да го пронајде телото на убиеното девојче, бидејќи убијците не го кажуваат местото каде го закопале.

  Минатата година, токму на Ѓурѓовден, малата Данка  ја дуваше првата свеќа, а нејзината мајка Ивана Илиќ ја сподели фотографијата од нејзиниот роденден со опис:

  – Мојот роденден.

  Да потсетиме, Данка Илиќ, која исчезна во Бањско Поле, беше убиена истиот ден – 26 март, кога осомничените Срѓан Јанковиќ и Дејан Драгијевиќ ја удриле со службено возило на ЈКП „Водовод“ Бор, по што ја ставиле онесвестена во задниот дел од автомобилот, а кога се разбудила Дејан Драгијевиќ ја задушил, а потоа и го фрлиле телото на блиската депонија.

  Но, Драгијевиќ со помош на неговиот брат кој во меѓувреме почина во ПС Бор и неговиот татко два дена подоцна го преместија телото на девојчето, а наводно никој не се сеќава каде. Полицијата со недели го копа секој дел од Злот и Бањско Поле, каде живее Драгијевиќ, односно каде исчезна малата Данка.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img