More

  Силен земјотрес ја потресе Турција во 10:48 часот по локално време

  spot_img

  Силен земјотрес ја потресе Турција во 10:48 часот по локално време. Иако според првите проценки земјотресот бил со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала, подоцна е соопштено дека земјотресот бил со јачина од 4,8 степени.

  Земјотресот е регистриран на 45 километри северозападно од Адијаман, во западниот дел на Турција, на длабочина од 8 километри.

  Засега нема информации за штети или повредени.

  Силниот потрес ги вознемирил жителите на погоденото подрачје.

  „Ме разбуди“, „Навистина добро се тресеше“, „Беше краткотрајно, но интензивно“, наведуваат во коментарите на ЕМСЦ.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img