More

  Шалке со интересно видео го најави „камбекот“ на Чурлинов

  spot_img

  Македонскиот репрезентативец, Дарко Чурлинов се врати во редовите на германскиот гигант Шалке 04.

  Германскиот тим на својата официјална страница на Фејсбук го најави „камбекот“ на Чурлинов со интересен видео-запис.

  Македонскиот репрезентативец ќе биде на позајмица од Барнли до крајот на сезоната 2023/24.

  – Задоволен сум што се враќам во Шалке, секогаш останав во контакт со клубот и навивачите. Сакам сега да му оддолжам на клубот за нивната верба во мене – по можност со голови, асистенции и, пред сè, со победи – изјави Чурлинов.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img