More

  Роберт де Ниро позираше со 10-месечната ќерка Џиа

  spot_img

  Холивудскиот актер Роберт де Ниро (80) позираше со 10-месечната ќерка Џиа и ги воодушеви своите обожаватели. На новата фотографија, филмската легенда го гали бебето во неговиот скут и нежно го става својот образ на нејзината ситна глава.

  – Таа е преслатка – рече актерот во интервју за People објавено минатата среда.

  Смеејќи се на необичната динамика во неговото семејство откако го пречека седмото дете на 80-годишна возраст, Де Ниро откри дека малата Џиа е миленичка на сите.

  – Сите мои деца се воодушевени од неа. Дури и внуците. Таа им е тетка, а тие наскоро ќе станат тинејџери – со насмевка вели актерот.

  Покрај Џиа, која ја доби пролетта 2023 година со девојката Тифани Чен, Де Ниро е татко на Дрен (56), Рафаел (47), близнаците Џулијан и Арон (28), Елиот (25) и Хелен (12).  Славниот актер има и четири внуци, меѓу кои и синот на Дрен, Леандро, кој почина минатата година на 19-годишна возраст од случајно предозирање.

  Роберт де Ниро, ќерка, бебе, осум деца, актер, Холивуд

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img