More

  Ријана конечно преку серија семејни фотографии го потврди раѓањето на своето второ дете со раперот АСАП Роки

  spot_img

  Пејачката Ријана (35) конечно преку серија семејни фотографии го потврди раѓањето на своето второ дете со раперот АСАП Роки. Ријана објави прекрасни фотографии од нејзиното семејство.

  Таа на својот син му го дала името Riot, а на фотографиите можете да го видите бебето со розова капа и насмевка. Инаку, Ријана се породи на 1 август.

   

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by RIHANNA (FAN PAGE) (@_rihannareign_)

  Малиот Рајот носел розов комбинезон со капче, а на некои фотографии бил завиткан во ќебе.

  Постариот син на Ријана и АСАП, Риза (РЗА), носел панталони и кожена рокерска јакна, додека пејачката се облекла во тексас јакна и темни хеланки, а раперот остана верен на својот стил – широки панталони, кошула и синџир.

  Дека сака необични имиња, Ријана потврди со изборот на име за својот постар син бидејќи го носи прекарот  на Роберт Фицџералд Дигс, познатиот рапер и водач на „Ву Танг клан“.

   

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by SLEEK Jamaica Media (@sleekjamaica)

  Инаку, Ријана ја објави втората бременост во текот на нејзиниот настап на овогодинешниот Супербол.

  ФОТО: Инстаграм

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img