More

  Реал Мадрид најде нов тренер, веќе воспоставени контакти

  spot_img

  Реал Мадрид ја започна потрагата по нов тренер кој ќе го наследи Карло Анчелоти на крајот од сезоната.

  Анчелоти ја продолжи кариерата како селектор на бразилската репрезентација, а по се изгледа мадридскиот клуб веќе го најде неговиот наследник. Според шпанските медиуми, одлуката паднала на тренерот на Брајтон, Роберто де Зерби, кој одлично си ја врши работата во англискиот клуб.

  Де Зерби е одговорен за пласманот на Брајтон во Европа, што е историски успех за клубот. Многумина го сметаат за еден од најдобрите светски стратези во моментов, а јавноста воодушевува од неговиот офанзивен стил на игра.

  Претседателот на Реал Флорентино Перез во него го гледа идеалниот тренер за развој на подмладен тим. Кралскиот клуб моментално е на второто место во Ла Лига со 32 бода.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img