More

  Расплаканата Џорџина зборуваше за смртта на своето дете, откри што и кажал Роналдо

  - Advertisement -

  Девојката на Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез проговори за чувствителна тема.

  Таа и Роналдо минатата година објавија дека изгубиле едно од своите близнаци и поминале низ голема траума.

  Манекенка и фудбалер роди ќерка, а почина син, за што Родригез зборуваше меѓу другото во документарецот за себе „Јас сум Џорџина“.

  Таа вели дека најлошиот и најдобриот момент во животот и се случил минатиот април, а Џорџина се расплакала додека зборувала за тоа.

  Нејзината и ќерката на Роналд, Бела ќе наполни една година, но од приказната ќе знае само дека можела да има брат.

  „Повеќе од 40 милиони луѓе ме следат, но никој навистина не знае како се чувствувам. Годинава го доживеав и најдобриот и најлошиот момент во исто време. Животот е тежок, а јас имам причини да продолжам и да бидам силна“, изјави низ солзи Џорџина Родригез.

   

  Документарецот за неа веќе на големо се рекламира, а продолжението треба да биде објавено на Нетфликс следната недела.

  „Приоритет ми се семејството и моите деца. Јас сум толку среќен и толку благодарен. Животот е тежок, животот продолжува. Имам причина да продолжам и да бидам силна“, изјавила таа.

  Со Роналдо е во врска шест години, а тој и беше поддршка.

  „Џио, продолжи со животот, тоа ќе ти помогне“, и рекол Роналдо на својата избраничка, открила Џорџина во трејлерот за документарецот.

  Таа и Кристијано веќе ги имаат ќерките Алана Мартина и Бела, додека Роналдо го има синот Кристијано Џуниор и близнаците Ева и Матео.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img