More

  Пукање во Алабама: Најмалку тројца убиени, 15 повредени

  spot_img

  Во Стоктон, на југозапад од американската сојузна држава Алабама, рано утринава по средноевропско време (22 часот по локално време) дошло до пукање во кое најмалку три лица загинаа, а 15 од нив се повредени.

  Според американските медиуми, на престрелката и претходела кратка дискусија, по што едно лице почнало да пука со огнено оружје во толпата луѓе кои се собрале на прославата „Први мај“ во чест на доаѓањето на потоплите денови.

  Локалните органи на редот се убедени, спротивно на медиумските извештаи, дека имало повеќе пукачи.

  Пукањето било проследено со конфузија и хаос на местото на настанот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img