More

  Први снимки од земјотресот кој го вознемири регионот

  spot_img

  Серија земјотреси утрово ја погодија БиХ. Првиот земјотрес, кој е регистриран во 04:06 часот, бил со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала, со епицентар на границата на БиХ и Црна Гора, меѓу Никшиќ и Гак.

  За тоа колку се нишало сведочи видео од бензинска пумпа, пишува АТВ.

  Земјотресот што утрово ги погоди БиХ и Црна Гора предизвика лизгање на земјиштето на границата Гацко-Никшиќ.

  Според жителите, од јачината на земјотресот пукнале ѕидовите на некои куќи.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img