More

  Чарлс испрати емотивна порака по скандалот со фотографијата на Кејт Мидлтон

  spot_img

  Кралот Чарлс испрати порака за единство откако новинските агенции ја повлекоа монтираната фотографија на Кејт Мидлтон со нејзините три деца за Денот на мајката.

  Во обраќањето до Комонвелтот, британскиот монарх со солзи во очите упати емотивна молба за единство само неколку часа по фото-скандалот со Кејт Мидлтон. Во видео порака испратена до граѓаните на Комонвелтот кралот ја истакна важноста од заедничката работа и взаемната поддршка.

  – Комонвелтот е како спроведување жица во една куќа, а неговите луѓе, нашата енергија и нашите идеи се струјата што тече низ тие жици. Заедно и индивидуално, ние сме посилни со споделување перспективи и искуства, како и нудејќи и позајмувајќи безброј начини на кои сме се справиле со предизвиците на нашето време – рече кралот Чарлс.

  Тој додаде дека различноста е клучна сила на групата нации во Комонвелт и додаде дека нејзините 56 земји-членки се извор на „инспирација и гордост“ за него.

  Кралот се осврна и на неговите тековни здравствени битки.

  – Во последниве недели бев најдлабоко трогнат од вашите прекрасни љубезни и внимателни желби за моето здравје и, за возврат, можам само да продолжам да ви служам најдобро што можам. Моето верување во нашите заеднички потфати и во потенцијалот на нашиот народ останува сигурна и силна како и секогаш – потенцира британскиот крал во пораката до граѓаните.

  Неговата порака за заедништво дојде откако Кејт, принцезата од Велс, се најде во центарот на вниманието откако ја објави  семејната годишна фотографија за Денот на мајката за која подоцна се откри дека е фото-монтажа. Откако беше повлечена, таа упати јавно извинување за збунетоста предизвикана од сликата, за која призна дека ја „уредила“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img