More

  Протести на фармерите во Индија: Полицијата употреби солзавец за да спречи собир во Њу Делхи

  spot_img

  Индиските безбедносни сили употребија солзавец за да спречат илјадници фармери кои бараа минимални цени за земјоделските производи да протестираат во главниот град Њу Делхи.

  Индиските телевизиски канали прикажаа снимки на кои се гледаат густи облаци солзавец испукани врз демонстрантите во близина на Амбала, северно од Њу Делхи.

  Полицијата соопшти дека низ градот се распоредени „максимален број“ полицајци.

  Земјоделците се упатија кон Њу Делхи на протести откако преговорите со владата пропаднаа.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img