More

  Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која исчезна денеска околу 13 часот

  spot_img

  Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која исчезна денеска околу 13 часот, дознава „Блиц“.

  – Сара е пронајдена, се е во ред, фала на бога – кратко изјавила мајката на девојчето.
  Да потсетиме, мајката на девојката денеска алармира дека последен пат девојката е видена околу 13 часот кај Франшо, а потоа и се губи секаква трага.

  Како што пренесува Инстаграм страната „grupa_kkbops“, девојката се качила во автобусот до автобуската станица кај Зелени венац.

  – Само кажа дека заспала во автобусот и оттогаш и се губи секаква трага. На нејзиниот телефон се јавува непознато машко лице. Не знаеме дали се работи за киднапирање или кражба – стои на споменатата страница.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img